دانشگاه در نقشه

آرشیوی از همایش و کنگره های برگزار شده

پیام دبیر علمی دوازدهمین کنگره علوم باغبانی ایران

23 اسفند 1399

به نام خداوند جان آفرین                              حکیم سخن در زبان آفرین

شکر و سپاس ایزد منان را که فرصتی ایجاد کرد تا در خدمت جامعه فاخر و بزرگ علوم باغبانی ایران باشیم. اگر چه ایران و جهان به واسطه اپیدمی بیماری ناشی از ویروس کرونا در شرایط ویژه‌ای به سر می‌برد، ولی در برابر دانش، نوآوری و همت مردمان بزرگ این سرزمین هیچ مانعی وجود ندارد. زمان آن رسیده است که فرهیختگان علوم باغبانی در گردهمایی دیگری فرصت ارائه یافته‌های علمی و تجربیات خود را داشته باشند. دانشگاه ولی‌عصر(عج) رفسنجان در سی‌امین سال تاسیس خود با برگزاری دوازدهمین کنگره علوم باغبانی ایران، میزبان جامعه و صنعت علوم و مهندسی باغبانی کشور است تا با ارایه نتایج حاصل از پژوهش‌های نوین، علمی و کاربردی، پتانسیل‌های نهفته و 


 

به نام خداوند جان آفرین                              حکیم سخن در زبان آفرین

شکر و سپاس ایزد منان را که فرصتی ایجاد کرد تا در خدمت جامعه فاخر و بزرگ علوم باغبانی ایران باشیم. اگر چه ایران و جهان به واسطه اپیدمی بیماری ناشی از ویروس کرونا در شرایط ویژه‌ای به سر می‌برد، ولی در برابر دانش، نوآوری و همت مردمان بزرگ این سرزمین هیچ مانعی وجود ندارد. زمان آن رسیده است که فرهیختگان علوم باغبانی در گردهمایی دیگری فرصت ارائه یافته‌های علمی و تجربیات خود را داشته باشند. دانشگاه ولی‌عصر(عج) رفسنجان در سی‌امین سال تاسیس خود با برگزاری دوازدهمین کنگره علوم باغبانی ایران، میزبان جامعه و صنعت علوم و مهندسی باغبانی کشور است تا با ارایه نتایج حاصل از پژوهش‌های نوین، علمی و کاربردی، پتانسیل‌های نهفته و شگرف باغبانی را برای ایجاد کارآفرینی و اشتغال پایدار نمایان سازند. برآنیم تا بستر مناسبی برای اعضای هیات علمی، دانشجویان، کارشناسان و پژوهشگران سازمان‌های اجرایی و دیگر فعالان صنعت باغبانی فراهم آوریم که با ارائه ایده‌ها و دستاوردهای نوین، مسیر روشنی در برابر دیدگان باغداران، تولیدکنندگان و سیاست‌گذاری مسئولین پدیدار نمایند.

مقاله‌های ارسالی در هشت محور: گیاه‌افزایی و تولید محصولات باغبانی؛ به نژادی، کشت بافت و زیست فناوری؛ فیزیولوژی و فناوری پس از برداشت؛ تنش‌های زیستی و غیرزیستی؛ کشت‌های بدون خاک و تولیدات گلخانه‌ای؛ کاشت و فرآوری گیاهان دارویی؛ گیاهان زینتی، فضای سبز و طراحی منظر؛ تغذیه و آبیاری گیاهان دریافت خواهد شد. علاوه بر آن پانل‌‌های تخصصی در مورد موضوع‌عای مهم باغبانی کشور و منطقه به ویژه پسته برنامه‌ریزی خواهد شد. همچنین برآنیم تا شرایط حضور در کارگاه‌های آموزشی و تورهای تخصصی را برای علاقمندان از طریق مجازی فرآهم آوریم.

بدون شک بدون حمایت‌های همه جانبه و موافقت دانشگاه ولی عصر(عج)، انجام این مهم امکان‌پذیر نخواهد بود که لازم است مراتب سپاسگزاری خود را از رئیس محترم دانشگاه، هیات رئیسه محترم، دیگر بخش‌های مرتبط و مجموعه گروه علوم باغبانی و دانشکده کشاورزی ابراز نمایم. همچنین سپاسگزار همراهی و اعتماد انجمن علوم باغبانی ایران و نیازمند همکاری دیگر سازمان‌ها و دانشگاه‌ها در برگزاری با شکوه دوازدهمین کنگره علوم باغبانی ایران خواهیم بود. امیدوارم که با مشارکت تمام اجزای تشکیل دهنده جامعه علوم باغبانی ایران این رویداد مهم علمی به نحو مطلوبی برگزار شود و ثمرات برگزاری آن برای صنعت باغبانی کشور و تقویت همکاری ملی و ارتباط بین دانشگاه، جامعه و صنعت مفید باشد.

با آرزوی سلامتی

سید حسین میردهقان

دبیر علمی دوازدهمین کنگره علوم باغبانی ایران

 

 

 


462
مطالب مرتبط

ورود / عضویت
جهت ارسال مقاله و شرکت در همایش ها ، ابتدا باید در سامانه ثبت نام کرده و در همایش مورد نظر خود عضو شوید . سپس به کمک کنترل پنل خود می توانید اقدام به ثبت و ارسال مقاله های خود نمایید.


تماس با ما

دبیرخانه:

034-31312509

034-31312128

  (زینب صادقی) 09220880415

034-31312509

 

IrHC2021@vru.ac.ir

رفسنجان، میدان امام خمینی (ره)، دانشگاه ولی‌عصر (عج) رفسنجان، دانشکده کشاورزی

کد پستی: 7718897111

صندوق پستی:518

ساعات پاسخگویی دبیرخانه :

شنبه

تا

چهارشنبه

از ساعت 8 صبح الی 14 بعد ازظهر

پوستر کنگره
روزشمار همایش
تا روز برگزاری همایش : پایان یافتتا پایان ثبت نام در همایش: پایان یافتتا پایان مهلت ارسال مقاله: پایان یافت


گالری تصاویر
خبرهای تصویری
سامانه مدیریت همایش های دانشگاه ولی عصر رفسنجان